Zdejmowanie kar Google

Około 800. Tyle kar ręcznych udało się zdjąć mi i mojemu zespołowi w jednej z dużych agencji SEO.

Nie jestem pewny czy czyni mnie to liderem, ale na pewno jedno powiedzieć można otwarcie: mam doświadczenie w czyszczeniu profili linkowych, detoksykacji, zrzekaniu się linków przez Disavow Tool oraz odwołaniach – czyli zdejmowaniu filtrów Google.

Sprzątanie po Pingwinie 2.1 to najlepsza lekcja, jaką udało mi się odrobić za kogoś. Z pełnym sukcesem.

Masz filtr lub podejrzenie nałożenia kary przez Google? Napisz do mnie.

Filtry Google - zdejmowanie kar i odblokowywanie domen

Zdejmowanie filtra Google i odblokowywanie domen

Twój pozycjoner przeholował z SWL’ami? A może po prostu nie wiedziałeś do końca w co wchodzisz, zlecając pozycjonowanie płatne wyłącznie za wynik, z wyceną fraz i gwarancją pozycji?

Kary ręczne Google, zwane też Działaniami ręcznymi lub filtrem Google mogą zostać nałożone na witrynę, jej poszczególne sekcje bądź dane frazy kluczowe.
Jest to konsekwencją działań niezgodnych z wytycznymi jakościowymi Google Search Quality Team i mogą dotyczyć wielu aspektów (nie tylko linków).

Filtr dostaje się za nienaturalny profil linkowy (tworzony często na potrzeby pozycjonowania), niskiej wartości kopiowane i synonimizowane treści na stronie, za nieświadome często uczestniczenie w procederze spammerskim lub za rozmaite kwestie związane z naruszeniami prawnymi i bezpieczeństwem – jak włam, atak hackerski czy inne, bliżej nie sprecyzowane.

Czyszczę profile linkowe i pozbywam się spamu.

Usuwanie spamu, czyszczenie profili linkowych, zrzekanie się linków - no spam!

Zadaj mi pytanie, to nic nie kosztuje.

  Analiza profili linkowych, zrzekanie się linków, odwołania i inne.

  Jeśli na Twoją domenę zostanie nałożona jakaś forma kary – dowiesz się o tym poprzez Google Search Console (jeśli korzystasz). Twoja witryna zniknie praktycznie od razu, spadając na pozycje dalece wybiegające poza pierwszą, widzialną stroną SERP.
  Ukarana witryna jest ciężka do odnalezienia, a więc nie spełnia założonego celu.

  W odróżnieniu od bana, filtr można zdjąć.

  Jest to proces trwający dzisiaj około 2-4 tygodni.

  Najpopularniejsze na polskim rynku są kary za naruszenie zasad bezpieczeństwa (efekt włamu lub spamu) oraz nienaturalne linki przychodzące, czyli efekt nieudolnego pozycjonowania. Odfiltrowywanie takie opiera się na analizie i czyszczeniu profilu linkowego domeny, usuwaniu lub zrzekaniu się tych linków poprzez specjalistyczne narzędzia i zgłaszanie do Google próśb o ponowne rozpatrzenie.

  Jeśli zatem:

  • Zauważyłeś nagły spadek w Google
  • Zmniejszył się Twój traffic
  • Spadła liczba użytkowników i klientów
  • Nie wiesz co się dzieje
  • Twój pozycjoner nie odbiera telefonu 🙂

  Skontaktuj się ze mnąwykonam dla Ciebie bezpłatną analizę i rozwieję wątpliwości.